rockstaraud23
rockstaraud23 rockstaraud23
  • 24-10-2016
  • Mathematics
contestada

if 3 apples cost 6 dollars, how much does 1 apple cost?

Respuesta :

cesarsaladx
cesarsaladx cesarsaladx
  • 24-10-2016
Each apple cost two dollars
Answer Link
edenn edenn
  • 24-10-2016
3/6=0.5
0.50=1 apple
Answer Link

Otras preguntas

what is 5/6 of 84 and 3/4​
I will give brainliest!!! How did the plague spread? A. Fleas from infected rats bit people B.Dogs bit cats, which in turn bit people C.Bats bit rats, which
write the solar system from the sun to the last​
Mónica_____ocho años. A. tiene B. tengo C.tienes D.tienen
7. French relations with the native peoples were generally more
regarding sexuatily the catholic church in the middle ages i will mark brainiest
Drag the numbers to put the following steps in the correct order. As electrons move down the ETC, a H+ gradient is made. The Krebs cycle produces ATP, NADH and
If u place a 13 foot ladder against a 12 foot building,how many feet will the Ladder be from the building
what is the L.C.M of 2/3,4/9=?​
The Family Fine Arts Center charges $21 per adult and $15 per senior citizen for its performances. On a recent weekend evening when 523 people paid admission, t