Seudónimo Seudónimo
  • 24-10-2016
  • Mathematics
contestada

selena bought 3.75 punds of meat for 4.64 per pound. what was the total cost of the meat?

Respuesta :

Homework2000
Homework2000 Homework2000
  • 25-10-2016
No the answer is $17.40..... 4.64x3=13.92
4.64x.75=3.48
13.93+3.48=17.40
Answer Link

Otras preguntas

I need to determine which two whole numbers each problem lies between.
Why do you think Hitler was NOT the leader Germany was looking for?
Alyssa ate 3/5 of a box of raisins, and Lou ate 1/6 of the raisins in the box. What fraction of the box was left? Explain plz
What's the answer to this?
What t represent for the equation a(t)=210-15t
A triangle has two sides that measure 4ft and 3ft. Which could be the measure of the third side?
Find the height of a rectangular prism with a surface area of 195.99 square feet, a length of 11.4 feet, and a width of 5.3 feet.
Find the value of M in the following figure.
Eli Whitney introduced interchangeable parts in the manufacture of muskets. Which of these was an effect of his innovation? A: The use of interchangeable parts
What is outpatient drug-free treatment? a treatment method that consists of group and individual counseling sessions for people recovering from drug abuse, with