Ilovemathmathisfun
Ilovemathmathisfun Ilovemathmathisfun
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

Theos mom bought an eight pack of juice boxes at the store for 4$ What's the unit rate of juice boxes

Respuesta :

sn1
sn1 sn1
  • 25-10-2016
it's 50 cents per juice box.

Answer Link
BenCeladorLF
BenCeladorLF BenCeladorLF
  • 25-10-2016
If there's an Eight-pack box and only one box, that's 8 juice boxes, and if it was four dollars then 8 .-. 4 = 2, dollars per juice box
Answer Link

Otras preguntas

2 pounds of peaches costed $4.20. How much will 5 pounds cost
What is the value of 9 in the number 49,258
the first play of a football game resulted in a loss of 12 yards. then a penalty resulted in another loss of 5 yards. what is the total loss or gain
Select the letter of the term that identifies the function of the clause in parentheses in the following sentence: The United States Fish and Wildlife Service o
How does the amount of sunlight that plants receive affect the height of the plants
What's the sum of 3x^2 and 7x squared?
In the story pinky promise by trish Howell what is the theme?
Round 2065 to the nearest tenth
What was the mood of the US towards communism in 1964
29/5 converted to mixed number