Gracieboone91
Gracieboone91 Gracieboone91
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

if I bought 320 sticks of glue for 2,308$ how much would each glue stick cost?

Respuesta :

HBR2001 HBR2001
  • 25-10-2016

2308/320= 7.2125
So roughly $7.21

Answer Link
Hayaisuki
Hayaisuki Hayaisuki
  • 25-10-2016
$7.21
2,308/320=7.2125
If you round it's $7.21

Answer Link

Otras preguntas

Samara has an assignment to conduct a survey. She wants to find out what students like to do after school. She asks the first 10 people she sees in her English
Is there more than one million, less than one million or exactly one million milligrams in one kilogram. How do you know
Find the rate of change of the function h(x) = 2 x on the interval 2 ≤ x ≤ 4
Which of the following is an example of an implied power?
The point in a planet's orbit where it is farthest from the Sun is called the _____.
What segments should be included in a workout?
what would you say about slavery if it ever happened again
adolf hitler was able to convince fellow germans that the jews were bad and should be killed because
What is the nonliving substance priduce by living plants and animals that may be used as a biological agent is called?
What is the ratio of carbon, hydrogen, and oxygen in most carbohydrates?