lexrne lexrne
  • 26-10-2016
  • Mathematics
contestada

find the unit price for each trail mix. cost is $6.00 and weight 3/4Lb

Respuesta :

coms886616
coms886616 coms886616
  • 26-10-2016
6/ 3/4
6(4/3)
= 8

The answer is 8. 
Answer Link

Otras preguntas

Write 39.002 in fraction form
when reading a memior, how can a person recognize themes the author explores?​
please answer quick! Which statement about the Black Death that struck Europe in the fourteenth century is correct? A. The plague left Great Britain more power
What is the phase shift of y = cos(3x - 3pi/4 )?
What are the five parameters of asl
Which of the following caused the most conflict within Russia after the end of the Cold War? A. Ethnic revelries led to armed conflict in Kosovo B. Russia ma
Help me with Thursday ASAP please
A circle has a radius of 10 inches. Find the approximate length of the arc intersected by a central angle of 2(pi)/3
For the bar graph, what is the total population surveyed? A) 303 B) 3,030 C) 3,030,000 D) 303,000
Who is the head of the head of the department of education in the state of Georgia?