winsa87824 winsa87824
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

12 peaches cost 8$. How many peaches can you buy for $2?

12 peaches cost 8 How many peaches can you buy for 2 class=

Respuesta :

lostqueen24 lostqueen24
  • 22-01-2021

Answer: A

Step-by-step explanation: 6 is for $4 therefore 3 is for $2

Answer Link

Otras preguntas

state the molecular theory of magnetism​
4x4 power of 2 divided by 8
Can someone fill this in and help me please It’s Spanish and I have no idea how to do this. Just need help filling them in please.
To find the average(mean) of a set of numbers, you first find the sum of the numbers and then divide the sum by the number of numbers. What is the average of th
Liana saves $25 every month in her savings account. She took out $100 one time to Christmas shop. She now has $450 in her account. Write and solve an equation
Closely reread the following sentence from the text box of the High-Interest Article.“The challenge is believing that both activism and action are expected from
how to find equivalent resistance of this circuit? ​
why some company officials wanted to promote Indian rather than Western learning what steps were taken by them to achieve this​
What is the equivalent resistance of a circuit that contains two 50.0 32 resistors connected in series to a 120 V battery?
Solving systems of equations by substitution