MoltenSansriel9711 MoltenSansriel9711 22-01-2021 Mathematics contestada Josie buys a scoop of dried cranberries and a scoop of dried bananas to make trail mix. The dried cranberries weigh 8.5 ounces and cost $0.30 per ounce. The dried bananas weigh 10.5 ounces and cost $0.20 per ounce. How much does Josie spend on the dried fruit in all?