MiraTou123456789
MiraTou123456789 MiraTou123456789
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

15 POINTS!!!IF YOU HELP ME!!!
1. A shopper bought a 10-pound bag of apples for $12.50. What was the unit price? Show your work. A $0.63 C $6.25 B $1.25 D $12.50

Respuesta :

mirrglo mirrglo
  • 22-01-2021
B divide 12.50 by 10
Answer Link

Otras preguntas

a body whose mass is 40kg runs up a flight of 30steps,each 150mm high in 6 seconds.Find the average power developed​
Which muscle groups require good flexibility? What are the reasons for this?
what kind of climate has less than12 inches of annual precipitation
how to find equivalent resistance of this circuit? ​
Is x greater than -4?
outline the objectives of a non-profit-making organisation
What is the electromagnetic spectrum and how is it used to gather information about components in the universe?
PLEASEEE HELPPPPPPPP
true or false?? it’s in the picture. i hope it’s easy to read
scientist study Sam stem cells to investigate their potential to repair damaged tissue is called ​