zozo217075 zozo217075
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

Strawberries are $3.99 per pound. If a customer bought $30 worth, how many pounds did he buy? $
Blank 1:

Respuesta :

lchavez31
lchavez31 lchavez31
  • 22-01-2021

Answer:

7.5

Step-by-step explanation:

Divide 30 by 3.99

  • 30/3.99=7.5
Answer Link

Otras preguntas

Which answers are examples of inductive reasoning? Choose all answers that are correct. The water temperature at the beach was 75° every day for the past 2
Select all of the answers that apply. The atmosphere can be compared to a _____. window table global transport system blanket
10 liters equals how many gallons
some of the reforms the young turks demanded were ___.
Extreme nationalism, devotion to a single ruler, use of force and terror and censorship of information is called Socialism, Liberalism, Fascism or Ethnocentrism
The word her in the sentence above acts as a pronoun and an
Which of the following organic molecules may have up to four levels of structure?
How can "my uncles face is tan as old shoe leather" be changed to be a metaphor
relate the role of macromolecules to body
a landscaper is creating a rectangular flower bed such that the width is half of the length. The area of the flower bed is 34 square feet. Write and solve an eq