uhmichele08 uhmichele08
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 15.5 gallons are $24.16, how much is it for one gallon

Respuesta :

lacampanella
lacampanella lacampanella
  • 24-01-2021

Answer:

$1.55870968

Step-by-step explanation:

24.16dollars/15.5gallons = 1.55870968dollars/gallon

Answer Link

Otras preguntas

Write as an equation: The sum of -7 and a is equal to 37. A. −7+a=37 B. −7+a=−37 C. −7−a=−37 D. −7−a=37
Hampton Corporation's common stock dividends are expected to grow by 8% per year. Recently, the firm paid a $3.00 common stock dividend. Hampton has a beta of 1
The land edge that is affected by marine processes is known generally as the?
Instead of selling your product throughout the united states, you might concentrate on one or two regions. this is an example of which type of segmentation?
Based on illustrations of magnetic field lines, where could an object be placed so it would not experience a magnetic force
Which one of the following aqueous solutions would you expect to have the smallest conductance: _______ (a) 0. 060 m nacl, (b) 0. 030 m nacl, or (c) 0. 015 m
Describe how single-issue groups, ideological/social movements, and protest movements form with the goal of impacting society and policymaking.
A kinase is an enzyme that phosphorylates target proteins, whereas a phosphatase is an enzyme that dephosphosphorylates target proteins. The reactions catalyzed
Consider the market for portable air conditioners in equilibrium. a summer of unseasonably cool weather would cause:______
solve 4/7- (-4/7)A. 8/7B.-8/7C.-4/7D.4/7​