jackson690
jackson690 jackson690
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $3 for a pack of 20 pencils. Find the cost per pencil.

Respuesta :

MeSayHi123531 MeSayHi123531
  • 24-01-2021

Answer:

20/3

Step-by-step explanation:

Answer Link
leoskipper24813 leoskipper24813
  • 24-01-2021

Answer:

15 cents right?

Step-by-step explanation:

3/20=.15

Answer Link

Otras preguntas

What is the slope of the line that passes through the pair of points? (1, 7), (10, 1)
what is the measure of the vertex angle of an isosceles triangle if one of its base angles measures 48 degrees?
How long does it take the ferris wheel to make one full rotation?h(t)=9sin(20(t-pi/2))+12        , h in metres and t in seconds
Solve the system. x – 2y = 10 3x + 2y = 14 (Points : 5) (–8, 6) (–2, 6) (6, –8) (6, –2)
what is irrational numbers and what is rational numbers?
Hey, need some help rejoinder 1. ugly 2. reply 3. to follow 4. negligent
A savings account accrues interest at a rate of 3.0% yearly. If someone opens an account with $2,500, how much money would the account have after 5 years?
how did manifest destiny affect both the settlement and the ultimate annexation of texas and oregon?
Help me please stumbling block 1. respectful 2. a mockery 3. abstract 4. an obstruction
Solve the system.x – 2y = 103x + 2y = 14(Points : 5)(–8, 6)(–2, 6)(6, –8)(6, –2)