Nyonnaaaabbabyyy Nyonnaaaabbabyyy
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

Pls help I need a good grade on this I’ll brainlest

Pls help I need a good grade on this Ill brainlest class=

Respuesta :

alyssambarb
alyssambarb alyssambarb
  • 24-01-2021

Answer:

the second is better deal

the unit rate for the better deal is $4.07

Answer Link
bigbrainleo
bigbrainleo bigbrainleo
  • 24-01-2021
The second deal is better. The unit rate of the better deal is $4.07/gal.

106/25 = 4.24 per gallon
61.05/15 = 4.07 per gallon
Answer Link

Otras preguntas

What ingredients are needed to make GHB?
find the midpoint of the line segment joining the points P1 and P2P1=(3,-4); P2=(5,4)
The organ system that consists of ductless glands that secrete hormones and the molecular receptors on target cells that respond to the hormones is known as the
What are 2 thirds of 800
what forces led to the rise of the mongols?
if f(x)=2x+1,what is f(-3)
Maren walks 3/5 miles in 24 minutes at a steady pace.  How long does it take her to walk 2 miles.
Maren walks 3/5 miles in 24 minutes at a steady pace.  How long does it take her to walk 2 miles.
sin 48,59 = 0,75, maka cos 138,59 =
which equation is represented by the function table below?          x's are 1,2,3,4              y's are 8,14,20,26