forsha2467 forsha2467
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 3 pints of raspberries for $12 how much does it cost per pint

Respuesta :

aishashah36 aishashah36
  • 24-01-2021

Answer:

$4

Step-by-step explanation:

1 pint = $4

$4 × 3 = $12

Answer Link

Otras preguntas

If I Am 46 inches tall how tall am I
how does biology relate directly to your own life
Which best defines a diploid cell during meiosis?
How much is (2^2)<<1
Sandy has $200 in her bank account if she writes 6 checks for exactly $19.98 , what expression describes the change in her bank account what is her account bal
what was The first great leap for humans?
what is the adjective in the sentences " the red truck was parked behind the garage
What is 293,805 in word form
How did Roman laws influence democracy?
John is a new employee at International Widget. Having studied human relations, he's eager to understand the supervisory style employed by his immediate supervi