allisonc9856
allisonc9856 allisonc9856
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

Martha goes to the grocery store to buy oranges . Oranges are on sale for $1.25 per pound . How much would 5 pound of oranges cost

Respuesta :

jennytheissen20 jennytheissen20
  • 25-01-2021

Answer:6.25

Step-by-step explanation:1.25x5=6.25

Answer Link
dlampp123
dlampp123 dlampp123
  • 25-01-2021

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

1.25 × 5 = 6.25

hope this helps...

Answer Link

Otras preguntas

What is the acceleration of a 9.6-kg rock if gravity pulls it downward, but air resistance pushes upward with a force of 2.8 N?
Can some one help me solve this how many meters is this
what is the slope of y=-5x-6
According to Thomas Hobbes Social Contract, citizens exchange rights for ________ & _____________
what does prime meridian mean
what are 3 parts of observation?
Write the expanded form of 6,985,062 using exponential notation
What is the subject and verb in this sentence? Listen carefully to all directions.
what does prime meridian mean
How Do I Solve 3/2y= 16/y+2