graciesatchell2008
graciesatchell2008 graciesatchell2008
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

A customer paid for different items at a farmer's
market. Find the cost for 1 pound for the
following item
$5 for 4 pounds of apples

Respuesta :

Neishakg Neishakg
  • 25-01-2021
$1.25 for 1 pound of apples.
You simply do $5/4 and get 1.25
Answer Link

Otras preguntas

What is a heterogeneous mixture and what is a homogeneous mixture?
what does a variable allow you to do that you couldn't do before
How did the Lusitania reflect the attitudes and values of the Second Industrial Revolution?
a childs height measures 105 centimeters estimate her height in inches
How does establishing causation help historians understand the past?
is 11/12 greater or less than 2/3?
what two numbers add to 10 and multiply to 28
pleaseeeee help and help fast Based on his criticism of other pirates for their "hurry and hurry and hurry" attitude, what is true about Long John Silver?
1. Lisa walked 48 blocks in 3 hours _________blocks per hour
find the quotient and remainder for 52 devided by 8