VilleCS499 VilleCS499
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

five hotdogs cost $1.80.Each hotdog cost the same amount.What is the cost per hotdog in dollars and cents

Respuesta :

chimiking chimiking
  • 26-01-2021

Answer:

$0.36

Step-by-step explanation:

Answer Link
jcarney2024
jcarney2024 jcarney2024
  • 26-01-2021

Answer:

$0.36

Step-by-step explanation:

You divide $1.80 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

Sorry to bother you people on Easter BUT can someone help me HAPPY EASTER
Suppose a crew at an unloading dock can unload 3 trucks per hour and have already unloaded 17 trucks. Which equation can be used to model the number of trucks t
Can someone help me I’ve been stuck with this for awhile cause I got 170 but it’s not one of the answer choices but it’s not there so maybe I’m wrong??
Benton is trying to decide which color to paint his house, so he looks at 10 other houses in his neighborhood. every one of those houses is light brown or beige
use the exterior angles theorem to find the measure of each angle in degrees ​
nationalities in French​
which of the following expressions reperesents the distance between -13 and -4 on a number line?​
please help on this one?
help me please easy***
Help me plz A student must write a three-page essay for a science class. Which of the following topics is narrow enough? A. the life cycle of a butterfly B.