treyweaver
treyweaver treyweaver
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

An 8-lb bag of apples costs $7.52. What is the cost of apples per pound?

Respuesta :

lukewigzy
lukewigzy lukewigzy
  • 26-01-2021

Answer:

94 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How many grams of nickel ii chloride are required to neutralize 75.0 ml of 0.555 m lithium hydroxide?
what is x when 1/7 + x = 2/3x
Louis Philippe abdicated the throne and the Second Republic was born in France. True False
PLS HELP In a rhombus, an altitude from the vertex of an obtuse angle bisects the opposite side. Find the measures of the angles of the rhombus. (ps no diagram)
Express 41-4 as a mixed number
Matthew is training to participate in a half marathon. The table below shows the number of miles he runs in weeks 1 and 2. Week Number of Miles Run 1 12.5 2
I need help with question 42. Can someone help me?
where did the Bantu people first live? Why did they migrate?
which of the following is not a major industry in San Cristobal Venezuela? coffee sugar leather tobacco
Aerobic exercise is associated with