manoman2018 manoman2018
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Jimmy buys 12 songs on iTunes for $15.48.

The Unit Rate is ________ per song.

Respuesta :

robhu2015
robhu2015 robhu2015
  • 26-01-2021

Answer:

$1.29

Step-by-step explanation:

Divide 15.48 by 12

Answer Link

Otras preguntas

Can someone PLZZZZ HELP!!!!
What is the simplified form for the product x+1/x^2-25 x x+5/x^2 + 8x +7
What is the simplest polynomial equation that can be written that has roots 4 and 1+2i
The boy scouts sold 415 tins of popcorn last week. This week they sold 260 tins of popcorn. How many tins of popcorn did they sell in both weeks?​
Most of the universe is believed to be ______ A. dark energy B. dark matter C. baryonic material
lauren is the youngest of four sisters. the average of their ages(all different whole numbers) is 9 years. what is the oldest that lauren can be, in years?
If B=16°45’ and c=13 then find a (picture provided)
In the reaction of Epsom Salt and ammonia, how many atoms of Hydrogen are in the product, ammonium sulfate (NH4)2SO4
Who were the British fighting at the battles of Lexington and concord ?
The embryos of a fish, chicken and rabbit all contain a tail and pharyngeal pouches at some point during their early development. Although the fetus of all thes