haydenocampo9 haydenocampo9
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $1.05 a pound at the market. If Conner
bought 3.4 pounds, what was the total cost?

Respuesta :

Goldie21
Goldie21 Goldie21
  • 26-01-2021

Answer:

I think the answer is 3.57 because 3.4 x 1.05 is 3.57

Answer Link
vincentvan207 vincentvan207
  • 26-01-2021
The answer is $3.57, $1.05 x 3.4= $3.57
Answer Link

Otras preguntas

what prefix would you add to lysis to mean separate or split using water?
Round 7,298 to the nearest thousand.
Two inches equal approximately how many centimeters?
Does 'Balance of Power' prevent war or promote war?What is your opinion?
Which mixture can be separated using filtration? Choose ALL answers that are correct. A. insoluble solids in water B. soluble solids in w
A random survey of 60 students show that 36 students use calculators for computation. What is the probability That's student chosen at random used a calculato
how many electrons does zinc lend?
you are traveling in a car that is moving at a velocity of 20 m/s. suddenly a car 10 meters in front of you slams on its brakes. at the moment you also slam on
which of these events influenced the formulation of the truman doctrine
which statement about sentence lengths in a written piece is true