lalagirl55 lalagirl55
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples cost $0.98 per pound. How much would it cost
to purchase 5.5 pounds of apples?

Respuesta :

LostintheClouds
LostintheClouds LostintheClouds
  • 26-01-2021

Answer: $5.39

Step-by-step explanation:

0.98 x 5.5 = 5.39

Hope this helped ! :)

Answer Link

Otras preguntas

What is ( √2 - √3 )² =
How and Why were Roman/Greek Gods different to Egyptian Gods?
How many solutions will the following equation have: x squared -49=0
What digit appears in the units place in the number obtained when 2^320 is multiplied out?
5 things mammals have in common
Simplify expression: 3^{−(4a+1)} −3^{−(4a−1)} + 3^{−4a}
Why do grapes grow well in the Finger Lakes region?
What is the percent of 8/8
explain the shift of power from kings to nobles during the middle ages
How to I find the perimeter of rhombus