100smwynn
100smwynn
27-01-2021
Mathematics
contestada
hurrrryyyy i NEED IT NOW
Respuesta :
mmercado0041
mmercado0041
27-01-2021
Answer:
$1.25; 5/4=1.25
Step-by-step explanation:
Hope this helps! :D
Answer Link
smashdudehat
smashdudehat
27-01-2021
Answer:
$1.25
Step-by-step explanation:
1.25x4=5lbs
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 23+ )
Otras preguntas
Calculate how much 95% ethyl alcohol will be required to dissolve 0.1 g of sulfanilamide at 78 c using volume calculate how much sulfanilamide will remain disso
Help Needed. Six and a half pounds of oranges cost $5.59. What is the cost of one pound?
A new wonder diet that results in a dramatic weight loss sweeps through america. the key to the diet is to eat unlimited amounts of red meat (beef) but no poult
Georgia’s counties were organized so people always lived near A. The state capital B. Army forts C.sources of water D. Their county seat ?
PLEASE HELP ASAP!!! Will give brainliest! What is the relationship between 8.76×106 and 8.76×102 ? Select from the drop-down menus to correctly complete the st
A play was attended by 173 people. Adult tickets were $5 each and children paid $3 for each ticket the total revenue was $703. How many of each kind of ticket w
If x2 + kx + 18 is factorable, what are the possible values of k?
Which description of the West and westward expansion is not true? A.the chance for adventure or a new life B. opportunities for miners, farmers, and rancher
The Puritans' habit of seeing specific meaning in their experiences helped them find significance in even very minor events. Describe at least two allusions to
which helps develop the theme in "The Rainy Day" A. noticing the new green grass sprouting B. talking to someone about his problems C. remembering the sun behi