arturobiles300 arturobiles300
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alicia bought a package of eight peaches for $3.20. Find the cost of each peach.

Respuesta :

miacohoa8
miacohoa8 miacohoa8
  • 22-02-2021

Answer:

.40 cents each.

Step-by-step explanation:

$3.20/8=.40

Answer Link

Otras preguntas

Find the equation of the line through the point (4,-2) And parallel to y=3/4x
Which metabolic pathway is common to both fermentation and cellular respiration of a glucose molecule? which metabolic pathway is common to both fermentation an
Zebediah is an American traveling with a tour group in Eastern Europe. During a stop in Rommania, he purchases a souvenir that is priced at 177 Romanian leu usi
Witch of the following is not a function of a simple machine
"when you buy a piece of equipment for a company, what is the impact on the three financial statements?"
Suppose you increase your walking speed from 7 m/s to 11 m/s in a period of 1 s. What is your acceleration?
What significance does growing economic interdependence have for a country like the united states? check all that apply?
i need to know what 5n-6n=0 [tex]5n - 6n = 0[/tex]
Moira does one-half if a homework assignment on Monday. In Tuesday, Wednesday, and Thursday, she does one-half of the homework she has left over from the day be
Which leadership functions are being employed in the following situation? Select all that apply. At their weekly meeting, the sales manager, Dave, outlined the