ameiaoliver14 ameiaoliver14
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

hurry please ... LOOOOOLLL

hurry please LOOOOOLLL class=

Respuesta :

akposevictor
akposevictor akposevictor
  • 27-02-2021

Answer:

12 pounds of grapes cost $18.00

Step-by-step explanation:

The point, (12, 18) as plotted on the graph indicates that 12 pounds of grapes costs $18.

From the graph, we see that when x (pounds) = 12, y (cost) = 18.00.

Answer Link

Otras preguntas

Write a function in terms of t that represents the situation. A $900 sound system decreases in value by 9% each year. y=
Who is the first prime minister of India?
To rent a certain meeting room, a college charges a reservation fee of $41 and an additional fee of $7.30 per hour. The history club wants to spend less than $9
How does energy usually flow in Eco systems
WILL GIVE BRAINLIEST A hotel will only hire people who can lift 50 pounds or more as bellpersons. This is considered a - business necessity - discriminatory a
What is the value of X? 3 ,4,5,6,8
Each group wants to have ______ in order to be ____ which means ______The goal is to be just like ________________ who already have ____________________
PLS HELPPPPPPPPPPPPPPOOP
how to put page number in word?
[Real world example] A sewage treatment centre fills a cylindrical silo with waste. The diameter is 20m and the height 5m. It is full to the top with 1300kg of