mateotierney
mateotierney mateotierney
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

Peanuts cost $6.40 per pound. How much will 8 pounds cost?

Respuesta :

Barbarebe Barbarebe
  • 22-02-2021

Answer:

51.2 dollars

Step-by-step explanation:

you have to multiply 6.40 by 8

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following words best describes something considered holy, like a church building?
What do we mean when we say that 50 million tons of coal could replace the use of 0.6 MBPD (million barrels per day) of oil used over a year?
evaluate 8x for each value of x solve x=0.5
-7+n/5= -11 can someone help me I'm bad a math
If one strand of a dna molecule has the sequence of bases 5'-attgca-3', the other complementary strand would have the sequence ________.
Which sentence correctly uses commas to separate items in a list? The Library of Congress is home to the world's most extensive comic-book collection, oldest o
The amount of something that is produced compared to the resources taken to product it is called _________. Question 1 options: Efficiency Productivity
A tiger can eat up to 55 pounds a meat a day about hiw many days would it take to eat the follwing pray
During the action potential, when does sodium permeability initially decrease?
What is the importance of a cell wall in plant cells? A. It gives shape and support to plants. B. It stores water. C. It contains the green pigment, Chlorophyll