matthewyu0764 matthewyu0764
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

At Wendy's, 3 Baconators and 2 Frosty's cost $21.50. If 5 Baconator's and 1 Frosty cost $30, find the cost of one Baconator and one Frosty.

Respuesta :

PREMIUMFILM28 PREMIUMFILM28
  • 22-02-2021

Answer:

1.00 would be the cost

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What has Prince Charming done to Jack and Jill's mom? married her put her under a deep spell sent the Penguin after her cut her hair
If I look in my closet before I go to school, I have 5 pants options, 12 shirt options, and 3 shoe options; then how many possible outfits could I have if I cho
Pls answer this question 7
Alexander's photography teacher is offering verbal critiques to each student's latest photograph. He walks around the room and comments on each photo, saying, "
Which of the following is true of functions? A. Functions are called once but can be declared many times B. Replacing repeated code with a function will reduce
help...! don't answer for points you will get reported answer only if u know​
Astronomers categorize galaxies into a handful of basic shapes. What can you conclude from this fact?
Identifica una elipsis. ¿que construcción no aparece en el texto? PESADILLA AMERICANA parece una institutriz de novela victoriana, los anteojos grandes, luz hue
You spend $90 on books and movies. You pay $12 per book and $15 per movie. You buy 3 more books than movies. How many of each item do you buy?
Which of the following is a reciprocal of 3/9?