nakiya49 nakiya49
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

At Walmart, ground beef sells for $3.75 per pound. How much would it cost to buy 4.25 pounds of chicken?

Respuesta :

Barbarebe Barbarebe
  • 22-02-2021

Answer:

15.9 dollars

Step-by-step explanation:

you have to multiply 3.75 by 4.25

Answer Link
lorene1202
lorene1202 lorene1202
  • 22-02-2021

Answer:

15.94

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

the sum of three consecutive even integers if the largest number is y
como promover la unidad entre dos pueblos que han pasado por el mestizaje?
Brainiest Explain in 3-5 complete sentences the political organization of Latin America
Question 7 of 10 A compensation package is A. health, life, and disability insurance B. a gym membership paid for by the employer C. a combination of wage or sa
What is the Aftermath of The Battle Of Germantown(detailed)
The diagram shows a plan for a wheelchair ramp in a shopping Mall. The distance AC is 4 m. calculate the distance AB when BC= 300cm
Select the correct answer. For best effects, spray pesticide on plant leaves, flowers, and around the garden bed. Which way to rewrite this sentence would best
PLEASEEE HELPP I WILL MARK BRAINLIESTTT
Hello! The question is in the picture and getting help would be greatly appreciated!
0.00825 as a fraction