Seudónimo Seudónimo
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

Jacob wants to get a video gamecrental account. The rental store charges 10 per month charges no matter how many video games were rented...set up a table

Respuesta :

hm113930
hm113930 hm113930
  • 22-02-2021

Answer:

add

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The difference between a number and −22 is equal to the number times 11.
solve pls brainliest
If the middle word is used to describe the word'sushi'and the last word is something you live in,can you unscramble the final letters and complete the sentence.
Can someone help me?
help! Direct speech: i want to be friendly Reported speech: he said that______
Write at least one word created with the root graph/gram​
Help me with ex.4 pleaseeee
3. They each have a brother who weighs 40 units. Whose brother weighs 40 pounds, and whose weighs 40 kilograms? Explain your reasoning
"we all are Nepali even through we are diverse in ability,sex, religion, culture and language."justify this statement.​
JoJo paid $6 for 3/5 pounds of cheddar cheese. She wants to know the price of 2 pounds of the cheese. What is the price per pound? I'm sorry, I'm so bad at math