hellokittyob
hellokittyob hellokittyob
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

ASAP ASAP ASAP ASAP MATH MATH MATH homework

ASAP ASAP ASAP ASAP MATH MATH MATH homework class=

Respuesta :

sszet7250
sszet7250 sszet7250
  • 22-02-2021

Answer:

$20

Step-by-step explanation:

Simple, if he sold 16 pretzels, and each one costs $1.25, then multiply the cost by how many:

16X1.25=20

So he got $20

I hope this helps!

Answer Link
AASESH
AASESH AASESH
  • 21-08-2021

Answer:

20

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In the book thief, what where the consequences of Hans not joining the Nazi party
A luminous shell that surrounds some hot stars is called a _____. A. red giant B. protostar C. supernova D. planetary nebula
Carbon monoxide is a poisonous gas.
Diabetes is mainly treated with insulin injections received several times a day.
A photography club has 100 members and 45 of the members are women. What fraction of the members do women represent? A. 15/35 B. 11/20 C. 9/20 D. 4/15
Granite Peak is an example of an eroded _____ that formed the base of the Grand Teton Mountains. laccolith dike batholith sill
when a good with equally elastic demand and supply is taxed the incidence of the tax is borne -entirely by consumers -entirely by producers -by both consumers a
how do the offspring of two parents that reproduce sexually differ from the offspring of a single parent that reproduces asexually?
What species first appeared to walk upright? Homo erectus Homo habilis Neanderthals Australopithecines
Epic machinery only applies to epics from the Western traditions that consciously imitate Homer. a. True b. False