sshaw6909 sshaw6909
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

Nancy bought a package of 4 spiral notebooks for a total cost of $18.25. Which equation represents p, the cost, in dollars, of each notebook?

Respuesta :

smartypantsneedhelp smartypantsneedhelp
  • 23-02-2021

Answer:

p=18.25/4

p=$4.56 (when you round)

Step-by-step explanation:

Brainliest?!?!?!?!?

Answer Link

Otras preguntas

does the word each mean multiply
Determine the conversion factor between (a) km/h and mi/h, (b) m/s and ft/s, and (c) km/h and m/s.
if three people share 1 / 2 pound of peanuts how much will each person have?
The scale factor from the model of a human inner ear to the actual ear is 55:2. If one of the bones of the model is 8.25 centimeters long, how long is the actua
Which one of the following words is a singular verb? a. Shirts b. Walk c. Sees d. Fly
What is the advantage of using "norms" in an essay? a. they convey the historical significance of your position. b. they explain your position in the context of
How much is (2^2)<<1
Why did Longstreet urge Lee not to continue the Battle of Gettysburg?
Meriwether Lewis and William Clark helped open the American frontier to settlement by
An adjective can describe both a a. verb and an adjective. b. noun and a verb. c. noun and a pronoun. d. pronoun and an adjective.