adorableprincess adorableprincess
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

2.5 pounds of grapes cost 2.25 dollars what is the cost per pound

Respuesta :

lekhaivan07 lekhaivan07
  • 23-02-2021
I think it’s 0.9 dollars
Answer Link

Otras preguntas

Could someone please help with the questions in the images below. It would be much appreciated.
What do the formulas for table salt, NaCl, and water, H2O indicate about the compounds
Consider function F(x)=4x^2+5 find value of f(X) if X=2
70 times what equals 210
Digestion takes place inside _______ containing _______?
How do you Factorise15m-20
Just a quick question:The Sumerians are the earliest known inventors of ___________. a. the compass b. the wheel c. warfare d. spears
How strongly will salary factor in to your descision to find your career
Explain how you know that the sum of 12.6, 3.1 and 5.4 is greater than 20.
what is 55/100 in simplest form