egli2008
egli2008 egli2008
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $0.65 per pound. What equation is used to find C, the total cost of p pounds of bananas?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-02-2021

Answer:

C = 0.65p

Step-by-step explanation:

plz marke me brainliest

Answer Link
melaniemellzzz melaniemellzzz
  • 24-02-2021
0.65 = C or vice versa
Answer Link

Otras preguntas

what goes into 33 and 55
How do you write 26,373 in scientific notation?
A candy store merchant sells 25kg ju-jubes for $3.00/kg. If he uses one brand selling for $2.25/kg and a second brand selling at $3.75/kg, how much of each bran
in what ways do physical environments vary
31.75 rounded to the nearest tenths
Which describes a method used to gain publicity for the 19th Amendment? A. burning down polling stations to protest inequality B. boycotting local elections
How many rows of 9 are in 18
y=-x^2 y=-7x^2 y=2/3x^2
The plays of Tennessee Williams ___ the same themes over and over again: secrecy, frustration, and anguish. A. ostensible B. reiterate C. reticent D. retrospect
How are exponents helpful?