princessyavellys princessyavellys
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

1/2 gallon of apple cider is $2.80. What is the price per ounce ?

Respuesta :

jacksaleeby1234
jacksaleeby1234 jacksaleeby1234
  • 23-02-2021

Answer:

35 cents

Step-by-step explanation:

If this answer helped you then please consider liking this and marking it as brainliest :)

Answer Link

Otras preguntas

How did the Cuban missile crisis affect the arms race between the Soviet Union and the United States during the Cold War?
1. The study of how things move.​
What is 40% of 70 ounces ????​
What was the name of Vanderbilt’s main competitor who owned the Pennsylvania Railroad?
What is the value of x, if 2/5 x = 20?
In the myth of Apollo and Daphne, Apollo fell in love with Daphne and pursued her. Fed up with the gods pursuit, Daphne asked her father, the river god Peneus,
HELP NOW! What happens during the process of digestion?
Explain why history remembers Alexander as “Alexander the Great?”
I need help ASAP !!!!!!!!!!
See the attachment! Thanks