parkselias898 parkselias898
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

Milk costs $3.48 a gallon. Mrs. smith bought 6 gallons of milk. How much will the milk cost

Respuesta :

vincentchen2022 vincentchen2022
  • 23-02-2021

Answer:

20.88

Step-by-step explanation:

do 3.48 x 6

Answer Link
tizer2007 tizer2007
  • 23-02-2021

Answer:

20.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

help me i dont really understand
Mason earns $17.65 per hour. He worked 40 hours last week. What was his straight time pay?
Find the missing angle using the diagram below. The figure is a parallelogram. (5x + 5)° 135 28 180 90 145
A _________________is a weakness that can be exploited either because it is protected by insufficient security controls, or because existing security controls a
20 POINTS!!! ILL MARK BRAINLIEST! The hypotenuse of the triangle is 32, what is the radius of Circle B? Is the radius the same all around? If, both circles have
If a person can tie their shoes without having to consciously think about it, this is an example of ______ memory.
26. The Bloodborne Pathogen Standards protect workers by: Requiring that facilities follow the Centers for Disease Control and Prevention (CDC) standard precaut
Identify each compound as an electrolyte or a nonelectrolyte. MgCl, (magnesium chloride) CH, On (sucrose table sugar) H, SO. (sulfuric acid) DONE
Select the correct answer. Which statement best expresses why a writer would include a footnote in MLA style? a ОА. to provide the reader with the sources of th
What is the Thirteenth Amendment?