26tamiahoward 26tamiahoward
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 6 containers of veggie straws cost $36.12, what is the constant of proportionality?

Respuesta :

sja505 sja505
  • 23-02-2021

Answer:

6.02

Step-by-step explanation:

Divide price by quantity

Answer Link

Otras preguntas

What is the area of this triangle? A=BH/2
What the answer quickly
how do you rewrite (x+7) square without parentheses
Water that has low saline content is called ________
CPT code for prostatotomy of prostate cyst
What is the answer to -8-(-15)
if sec(θ)= 5/3 and the terminal point determined by θ is in quadrant 4, then CHECK ALL THAT APPLIES A. cos (θ)=3/5 B. csc (θ)= 5/4 C. tan (θ)= 4/3 D. sin (θ) =
368 miles in 5 hours and 45 minutes. How many miles does it travel per hour?
outline two reason why emotional readiness is necessary for good parenting
How do you do this can anyone help