djose3725 djose3725
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

2) (EFO8MA12) Se 250 gramas de azeitonas custam 4,60.qual será o preço de de quilo de
azeitona?
a) R$ 9,20
b) R$ 10,60
c) R$ 12,80
d) R$ 13,80​

Respuesta :

philkingsferrygutman
philkingsferrygutman philkingsferrygutman
  • 25-02-2021

Answer:

###########÷#######################

Answer Link

Otras preguntas

what is -4 subtract 8
who were the Mycenaeans?
what method did jefferson employ to bring the judiciary under Republican control and what were the results
Find 2 numbers whose gcf is this 90
What was the main effect of the Supreme Court's 1896 ruling in Plessy versus Ferguson
Must the difference between two rational numbers be a rational number? Explain.
Find the next three terms of the sequence. -4, -8, -16, -32 A)-96, -288, -864 B) -64, -128, -256 C) -64, -288, -256 D) -36, -40, -44
4/10 to the lowest terms
Why do some human traits,such as height and hair color,show a large number of phenotypes?
what is 259809 rounded to nearest ten thousand