evanrosa72336 evanrosa72336
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 4 notebooks and 3 packages of pens cost $7.43 and
5 notebooks and 2 packages of pens cost $7.03, what is the
cost of 1 notebook?

Respuesta :

EeveeMath
EeveeMath EeveeMath
  • 24-02-2021

Answer:

i believe its one of these!

A. $0.89 B.$0.79 C. $1.29

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How did Roman laws influence democracy?
What does urgency mean? A. panic B.sadness C.insistence D.enthusiasm
Which substance can not be broken down by a chemical change? (1) ammonia (3) propanal (2) ethanol (4) zirconium
The best thing you can do to keep a positive relationship with your supervisor is a. keep your opinions to yourself. b. socialize with your supervisor and cow
what fraction is less than 5/6 and has a denominator of 8
Which of the following states is considered part of the Corn Belt? a. Alabama b. Oregon c. Texas d. Iowa
The _______ Amendment is the only constitutional amendment that was ratified by approval of conventions in three-fourths of the states. a. Twenty-SixthB. Twent
Positive energy balance is important when a. weight stability is desired. b. weight loss is desired. c. you're stressed. d. a child is growing.
What factors in texas caused it to become a desired location for the european explorers
Gina has $72 in $1 bills, $5 bills, and $20 bills. If she has three times as many $1 bills as she has $5 bills, and only half as many $20 bills as $5 bills, how