ariannaludwig09 ariannaludwig09
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada


I went to the store and bought 4 packs of nerds for $0.98 each and a pack of Little Debbie cakes for $2.15. How
much money did I spend?

Respuesta :

quinnsison3 quinnsison3
  • 24-02-2021

Answer:

6.07

Step-by-step explanation:

Answer Link
marinkupfer marinkupfer
  • 24-02-2021
$6.07 because .98x4 = 3.92 and 3.92 + 2.15= 6.07
Answer Link

Otras preguntas

Three important reasons for studying history are
What is the headline for the Yorktown newspaper?
Look at the image, read, and select the correct ---Yo estoy más o menos, señor Smith? a) adiós b) y usted c) y tú d) hasta luego
What is different between the 20 amino acids are used to make proteins?
Y=x^2 Input output X Y 1 4 8 10
John like chicken he gets 5 peices and only eats 2 how many does he have left
2. The author describes how the American colonies were ruled by England in order to A illustrate why American colonies wanted to take over England. B. show how
I need help with this please !! I have to use the tabular method which is using like the boxes. Thank you!!
a change in population of one organism results of the increase in grasshopper population decrease in Grass population change could have caused these changes ​
Write about immigration about 1,500 words in essay