stickzfr0mplut0 stickzfr0mplut0
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

Soren's favorite cereal is on sale. A 20-ounce box costs $4.59. A smaller, 12-ounce box costs $2.52. Which one costs less? I alr know which one costs less I just wanna know how many cents it is per ounce.

Respuesta :

sunnynguyen111
sunnynguyen111 sunnynguyen111
  • 24-02-2021

I think the answer is 5 21 smaller.

I Hope this is the right answer to you! ^_^

Answer Link

Otras preguntas

Marcia has 412 bouquets of flower for centerpieces .she uses 8 flowers for each centerpiece . How Manu centerpieces can she make
The federal bureaucracy is part of which branch of the government?executive branchlegislative branchjudicial branchthe bureaucracy is not part of any branch, bu
Differentiate the function Y=(8x^4-x+1)(-x^5+5)
_______ has the largest metropolitan economy in the world. A. Tokyo B. Seoul C. Taipei D. Hong Kong
Solve for x: 2 over 5 (x - 4) = 2x
How do you solve x-8= -(12/x)
How do I solve for Y when the problem is 10x-5y=15 ?
rob colored one fourth of a rectangle what is another way to name one fourth
Your, mouth, esophagus, stomach, and intestines help to form which of the following? A: cell be: tissue C: organ or D: organ system
Solve -4(x + 1) - 3 = -3(x - 4)