shellywang508
shellywang508 shellywang508
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

Shellie spent $10.56 on oranges that cost $0.88 per orange. How many oranges did she purchase?

Respuesta :

oliviasells2018
oliviasells2018 oliviasells2018
  • 24-02-2021

Answer:12

Step-by-step explanation:

10.56/.88 is 12

Answer Link
ayaanff999
ayaanff999 ayaanff999
  • 24-02-2021

Answer:

12 is the answer

Step-by-step explanation:

Pls mark as branlist

Answer Link

Otras preguntas

Which equation represents a horizontal line that passes through the point (2, 7)? А x=2 В y = 2 C X= 7 D y=7
Before they were decommissioned, the NASA space shuttles required two solid rocket boosters (SRBs) to launch the shuttle from Earth’s surface. Both SRBs produce
Select the correct answer. What is the sum of this expression?
The adult skeleton consist of 206 Bones in the school and 30 bones in the arm and legs. Out of the 28th skull bones, 14 are facial bones. Six or ear bones and e
Which number is not a solution to3(x+4)−2≥7?-2-12 1
how do you think this influenced how people perceived Native American culture and the culture of the western cowboy
helpppppppppppppppppppppppp
find the angles Given a. 29 222 b. m28+ m/13 = 180° c. 21 217 d. 216 220 e. 25 224 f. m24+ m217 = 180° g. 210 213 h. 23 222 i. 25 215 1. m211 + m216 = 180° 9/10
solve x=y+4, where x=3
I have an advanced trig equation involving non-right triangles it is a word problem and a pictures included