renoranks954
renoranks954 renoranks954
  • 24-02-2021
  • History
contestada

John and his 3 friends decide to order food. The cost of one box of food is $x. If each boy purchases one box of food, what is the total cost? *​

Respuesta :

maxattack04 maxattack04
  • 24-02-2021
the total cost of the food is 4x
Answer Link

Otras preguntas

Match the description to the best example so that all terms have a matching example. 1. A set of decimal fractions 2. A set of whole numbers 3. A set of integ
Select the correct translation for: He has been cooking for 5 years. Hace que cinco años que él cocinó. Él cocinaba hace cinco años. Hace cinco años que él coci
What are Isotopes ?....
How is an image produced by a plane mirror different than an image produced by a convex mirror?A It is smaller than the object.B It is the same size as the obje
what is the volume of the right prism? 748 in^3 1320 in^3 1496 in^3 660 in^3
What is the Medical Assistant's responsibility if they witness a violation of HIPAA?
How does the U.S. rank in terms of military expenditures? What can this tell us?
What are the exact solutions of x2 = 4 − 7x?
which student solved the equation w/13.5 = 9.7 correctly?​
Find the area of the circle. Leave your answer in terms of t. 2.4 m Area = [ ? ]m? PLEASE ANSWER ASAP!!!! WILL GIVE BRAINLIEST