27leonardr
27leonardr 27leonardr
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

2. The cost of 8 jars of jalepenos is $23.92. Find the unit price, then find the cost of 10 jars of jalepenos. (PLEASE SHOW YOUR WORK OR EXPLAIN HOW YOU DID IT ITS FOR A GRADE)

Respuesta :

thibi2807 thibi2807
  • 25-02-2021

Answer:

23.92 / 8=$ 2.99 each unit

$2.99 x 10= $ 29.90

Step-by-step explanation:

Answer Link
laishagarcia16 laishagarcia16
  • 25-02-2021
23.92 divided by 8=2.99

2.99x10=29.9

The answer is 29.9
Answer Link

Otras preguntas

Make three compound nouns for these words tea sun book room side (p.s each has three awnsers
aluminum plus chlorine yields aluminum chloride
Don't understand? Help.
Gravity is dependent on which of the two factors?
Which sociological perspective views society as an organism?
What is the change in enthalpy for the following reaction? 4NH3(g) + 302(g) 2N2(g) + 6H2O(l) Given: NH3: ∆H= -46.2 kJ Given: H2O: ∆H= -286 kJ A. -1530.4 kJ
great uncle wilbert splits his inheritance with his 5 nieces and nephews. each of them must pay a $7500 inheritance fee. if each niece or nephew got $237,500 ho
Tina enrolls in additional training for her personal development. which quality is she demonstrating?
Wich is grater 34/18 1 5/6
Anyone know the answer to this?