kasvfg
kasvfg kasvfg
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

In the image you have a double line that shows that buying 2 bags of rice costs $ 3. How many bags can you buy with $ 12? and If I have $ 24, how many bags can I buy?

Respuesta :

shami03 shami03
  • 25-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

8 bags buy with $12

16 bags buy with $24

Answer Link

Otras preguntas

how would you solve this? 1 - y <= x
(16 to the power of x) +3 = 4 to the power of (x+1) solve the equation​
Write a recursive formula for An, the nth a an the nth term of the sequence 12,3, -6, ....
what is the correct name for the compand that has the chemical formula:NaOH​
The binary representation of a number divisible by 4 ends in.
What is an important function of the governor of florida?.
The sum of two numbers gives twelve the difference gives two. what are the two numbers​
Which detail should most likely be cited in a historical criticism of a literary work? Group of answer choices the author's use of dialogue in the literary work
What sorts of factors influence the balance of power between the branches? How has the balance of power between the branches shift?
A bicycle with 24 inch diameter wheels is traveling at 12 mi/h. Find the angular speed of the wheels in radians per minute.