husbandsdonte54 husbandsdonte54
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Ten oranges cost $ 5.80. a. What is the cost for two oranges?

Respuesta :

VxeMintyYT
VxeMintyYT VxeMintyYT
  • 25-02-2021

Answer: 58

Step-by-step explanation: 5.80 x 10 equals 58

Answer Link

Otras preguntas

Regarding increasing productivity, factor mobility is a.Important in that it helps to fix a stable labor-intensive production process. b.Important in that it
Because of increased immigration after the World Wars, became the center for developing Western art. The united states vienna fance england italy
Multiply and simplify !! Pick any 1 problem and multiply and simplify Please help
Peyton wrote this expression to describe the amount he paid for each sandwich that costs the same amount. Which situation could be described by this expr
what is the answer everyone is confused
A carnival game uses two spinners. The first spinner has eight equal-sized sections, three of which are orange. The second spinner has three equal-sized section
тнє αиѕωєя fσя нιѕтσяу ¢ℓαѕѕ σи ѕє¢тισи яєνιєω
The perimeter of a rhombus is 560 meters and one of its diagonals has a length of 76 meters. Find the area of the rhombus.
please help me figure this out!
What tradition has been largely adopted since 1797