eatmycatplzyt
eatmycatplzyt eatmycatplzyt
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Sam bought 9 ounces of cheese for $3.24. Joe bought 7 ounces of cheese for $3.22. Who got the best deal?

Respuesta :

banatangerineman
banatangerineman banatangerineman
  • 26-02-2021

Answer:

Sam

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Sometimes when you are training for an event, you may notice a decrease in improvement and a leveling-out of performance. a. True b. False
what's a shape that has 12 units
The Panthers gained 168 yards in a total of 42 plays in the football game today. On average, how many yards did the Panthers gain per play?
Smaller groupings within a species are called _____.
Crickets, robins, and raccoons are examples of a. herbivores. b. detritivores. c. carnivores. d. omnivores.
Many protists are single-celled organisms. Which of the following characteristics is also common to organisms in Kingdom Protista? A. thrive in environments w
Write the word sentence as an equation. Then solve. 12 more than a number n is −9.
Cassandra, prepare yourself for some great news. which type of pronoun is yourself.
Use newton's first law of motion to explain why you feel tossed around whenever a roller coaster goes over a hill or through a loop.
Opposite electric charges will repel, and like charges will attract.