eatpito eatpito
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Apples are advertised as $3 for 2 pounds. How much will it cost for 6 pounds of apples?

Respuesta :

karinasan0427
karinasan0427 karinasan0427
  • 25-02-2021
$9 because you do 3+3+3
Answer Link
theom0904 theom0904
  • 25-02-2021
3$ = 2 pounds 9$ = 6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

How to solve 2x² - x - 3 = 0
In Birches, the author uses the line "like girls on hands and knees that throw their hair before them over their heads to dry in the sun" to describe; A. Childr
What is Subha's perception of women based on their culture?
Which if the following is not a healthy coping strategy
Traditions, food, transportation, language, clothing, art, and institutions are examples of the many aspects of physical geography. True False
What's the Anwsers for 31h in Latin 2 book
How many ways can you select a shirt and shoes if you have 5 pants, 7 shirts, and 3 pairs of shoes to choose from
what is the end behavior of f(x)= -4x^6+6x^2-52
An effective team would never have ______. a. Multiple long term goals b. A series of coordinated deadlines c. Unclear definitions of goals d. Goals which mesh
Choose the Letter of the sentence in which the word is parenthesis is used incorrectly. A. However polite, relations between Queen Victoria and the British prim