quilani4898 quilani4898
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Can someone help me with this? It’s unit rates with price. Question: 6 feet of ribbon for $19.20​

Can someone help me with this Its unit rates with price Question 6 feet of ribbon for 1920 class=

Respuesta :

ppmanpp
ppmanpp ppmanpp
  • 25-02-2021

Answer:

OOPEEEEEEEEEEEEEEEE

Step-by-step explanation:

The answer is,

4.53

Answer Link
noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 03-03-2021

Answer:

$3.20

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

in 1808 the united states banned the importation of slaves what did many people hope this would lead to
A dense ...... is produced in the region where warm and cold current meet.
over the last hundred years the climate of the Earth has under gone some extreme changes due to human interaction is that true
The Apple-1 was the first personal computer produced by Apple. In what year, and what price was this computer sold for?
Which of the following was NOT accomplished with the victory at Trenton and Princeton? American hopes of independence were revived. Washington proved his abilit
Which component of health-related fitness allows you to perform tasks that require your muscles to contract for a while?
solutions can be separated by... A. Chemical means B. physical means C. electrolysis D. solutions cannot be separated
Which event is an example of rising action in a short story about a search for a missing baby? A.) The police begin their daily patrol. B.) The police go around
Compare and contrast natural selection and selective Breeding!
Grimwood trucking purchased a tractor trailer for $147,000. grimwood uses the units-of-activity method for depreciating its trucks and expects to drive the truc