LILYTH8391 LILYTH8391
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mrs luna brought 2 binders for $21.28 each and a box of pens for 7.99 about how much did ms.Luna spend

Respuesta :

Kayy1193
Kayy1193 Kayy1193
  • 26-02-2021

Answer:

about $52.00

Step-by-step explanation:

round 21.28 to 22.00×2 =44.00

round 7.99 to 8.00

44.00+8.00= $52.00

Answer Link
sp300tt
sp300tt sp300tt
  • 26-02-2021
answer: $50.55
Explanation:
Ver imagen sp300tt
Answer Link

Otras preguntas

What are three consequences of World War II?
Which three candidates won electoral votes in the 1948 election? Harry Truman, Strom Thurmond and Henry Wallace Harry Truman, Thomas Dewey and Henry Wallace Har
When India began its population policies in 1951, the government focused on __________. A.economics B.gender equality C.forced population control D.family plann
How can you do by 574÷82
Bruce rents snowmobiles to tourists. He charges $135 for 4 hours and $202.50 for 6 hours. What is the hourly rate Bruce charges to rent a snowmobile?
Which sociologists believe that the upper class has the most power in the power-elite? A. The social engineering theorists B. The behavioral theorists C. The so
Actual, as opposed to legal, separation of whites and African Americans
The Alternative for the Americas agreement of the early 2000s is primarily aimed at
A 25 lb bag of rice costs $29.50. What is the cost of the rice per pound?
Mr.Young has 30 times as many pencils as Jack.The whole school has 200 times as many pencils Jack.If Jack has 2 pencils,how many pencils does the school have ?