Colerisher Colerisher
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6


Grapes(Pounds) Price(Dollars)

2 6

? 1

1 3

Respuesta :

stygianpotatoes stygianpotatoes
  • 26-02-2021

Answer:

? = 1/3

Step-by-step explanation:

1 pound of grapes is worth 3 dollars.

Answer Link

Otras preguntas

Using tour answer from base e, alethe Principle of conservation etenergt, determine the initas Veronof the rocket. Im just trying to figure out 1-d​
By what process does oxygen move from the alveoli into the blood of the pulmonary capillaries?
Tim Worker receives the following income monthly from a second job. Jan. Feb. Mar. Apr. May June July Aug. Sept. Oct. Nov. Dec. $200 $150 $250 $260 $285 $380 $2
IMPORTANT PLEASE HURRY!! what is the surface area of a box if it’s volume is 2244 inches cubed? I wasn’t given any measurements, just the volume.
What is the name today of the town where the founder of the bsa was born google a day
If Ardith, who is recovering from alcohol use disorder, wishes to remain in recovery, she is better served by _____ than by _____.
Suppose that you are standing on a train accelerating at 0.39g. What minimum coefficient of static friction must exist between your feet and the floor if you ar
33.use formulas to find the lateral area and surface area of the given prism round your answer to the nearest whole number.(please answer ASAP if you have the a
Based on the body structures of these animals, which two conclusions are scientifically sound?
Which animals have tail glands that help them identify individual animals?