CxlorCherry1
CxlorCherry1 CxlorCherry1
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

7th-grade work: Find the selling price if a store pays $4.50 for a package of lunch meat and the markup is 40%.

Respuesta :

pomeroytraiden
pomeroytraiden pomeroytraiden
  • 26-02-2021

Answer:

$6.30

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What do they mean when they say, "Society pays for the end results of alcohol abuse"? Do they mean that the person who consumed it pays the consequences or lite
need help ASAP! A state park is designed in a circular pattern as shown. Mia runs along the circular path from the tennis courts to the petting zoo. How far doe
in millions of british pounds how much did germany spend in 1890
7- What types of RNA are present in a cell and how can you selectively make copies of only the mRNAs?
. The production of fatty acids is dependent on bicarbonate, but radioactive bicarbonate is not incorporated into the new fatty acid. What could be the reason f
If 1+4=5; 2+5=12; 3+6==21; what is 8+11
WHAT HAPPENS WHEN YOU HAVE TOO MUCH Iron IN YOUR BLOOD?
What's a simple method to find the cube root of a number ?
how to solve these questions?
Which of the following ideas best fits with biological evolution by natural selection? 1.The most fit individuals are those with the highest reproductive succes