kmk108 kmk108
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $11.25 for 3 Italian ices at Rita's. How much would 12 Italian ices cost?




$3.75
$3.20
$33.75
$45

Respuesta :

danielafuentes
danielafuentes danielafuentes
  • 26-02-2021

Answer:

$45

Step-by-step explanation:

11.25/3= 3.75 x 12 = 45

Answer Link

Otras preguntas

I need help with the break down of finding this answer
People who start new businesses or bring new products to market are called __________________.
Which biomolecule is the most diverse and has a variety of functions? * carbohydrates lipids proteins nucleic acids
Which number is a factor of 51? O 7 O 11 Ok 17 O 26
help is appreciated thank you
Name a pair of angles that are a linear pair Choose the correct answer below. A. B. C. D.
What's -1.55 as a fraction? show work please help
Which option is the best example of a symbol in a story
Twenty is 12% of what number? Round to two decimal places if needed.​
In a Sample, 54 out of 75 middle school students said that they are going to the school carnival. Based on this sample, approximately how many of the 750 middle